Fotbalové výsledky

MASOPUST 2016

Vítej zlatý hattricku!

Celkově páté republikové finále středních škol v kopané - Poháru Josefa Masopusta v Praze Na Julisce nadchlo Svou kvalitou a dramatičností. Hlavní roli sehrál tým Základní školy a Střední školy Bohemia z Chrudimi, který získal prvenství potřetí v řadě. Utkání se hrála na dvakrát třicet minut a ihned následovaly penalty, finále se prodlužovalo o dvakrát sedm minut.

Skupina A :

ISŠ HPOS Příbram – ISŠ technická a ekonomická Sokolov 2:1, hlavní hřiště

Sokolov – SPŠT Jablonec 2:1, umělá tráva

Jablonec – Příbram 1:10, hlavní hřiště

Skupinu ovládnul tým z Příbami se sedmi hráči, kteří se představili i v juniorské Lize mistrů.

Skupina B :

SOŠ stavební a zahradnická Praha 9, Jarov – ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim 3:1 (0:0), umělá tráva

V repríze loňského finále doplatili hosté z Chrudimi na menší důraz v koncovce ovlivněný i skvělým výkonem domácího brankáře. Pražané naopak své šance neomylně proměnili. Ve 48. minutě šli domácí do vedení, na které odpověděl hostující Valenta po akci vypracované Stránským. V závěru otočili domácí z brejku skóre na svou stranu a výsledek ještě stihli pojistit třetí brankou.

Praha – SPŠ polytechnická Zlín 1:3 (1:2) , hlavní hřiště

Moravané zaslouženě zaskočili domácího favorita a po jeho vedoucím gólu výsledek dokonale přetočili.

Zlín – Chrudim 0:4 (0:3), umělá tráva

Vynikající výkon lyceistů z Chrudimi, kteří během poločasu otočili svoji nevýhodnou výchozí pozici a nakonec postoupili z prvního místa ve skupině. Účet zápasu otevřel v 15. minutě Hiller a o pět minut později zvýšil nevídanou nádhernou „banánovou“ střelou z PVK do šibenice Stránský. Ve 27. minutě zblízka zavěsil opět skvělý Hiller, který vstřelil i další gól, jenž nebyl pro ofsajd uznán. Výsledek pečetil do prázdné branky po akci střídajícího Kulicha v poslední minutě Stránský.

Semifinále :

Chrudim – Sokolov 0:0, P.K. 4:3, hlavní hřiště

Vyrovnané utkání s minimem šancí a pozornými obranami. Obhájci titulu z Chrudimi byli nejblíže ke vstřelenému gólu po ráně Grulicha do břevna ve 23. minutě utkání. Chrudimští museli nahradit v sestavě svého kapitána Pavla Matějku, který skládal přijímací zkoušky na vysokou školu a dotáhli zápas k následujícímu penaltovému rozstřelu: Vodička 1:0, Sokolov 1:1, Valentu vychytal gólman, Stejskal zneškodnil penaltu Sokolova, Švec 2:1, Stejskal vyrazil další penaltu, Stránský 3:1, Sokolov 3:2, Pirkl odmítl vítězství střelou vedle, Sokolov 3:3, Matyáš nechytatelnou dělovkou od břevna do sítě 4:3, Sokolov –vedle.

Praha – Příbram 1:2, umělá tráva

Po vedoucí brance domácích strhla Příbram vítězství na svou stranu.

O 5. místo : Zlín - Jablonec 0:0 (pokutové kopy 4:5), umělá tráva

O 3 .místo : Praha – Sokolov 2:2 (0:2) P.K. 3:1, hlavní hřiště

Finále :

Chrudim – Příbram 3:2 (2:0,2:2) po prodloužení, hlavní hřiště

Na finále znovu dorazil do Prahy z Hradce Králové a dokonale podpořil svůj tým kapitán Pavel Matějka a opět podal skvělý výkon a strhl svým přístupem i ostatní. Chrudim zaskočila favorizovaného sebevědomého soupeře takřka raketovým nástupem. Ve 3. minutě Stránský famózně přešel přes čtyři hráče soupeře a připravil pozici pro Švece, který míč důrazně dopravil do sítě. Vzápětí následoval PVK z hranice pokutového území, ale Švec při exekuci uklouznul. O minutu později se překvapenou obranou Příbrami prohnal Vašulín a bylo to 2:0. V 15. minutě se po rohovém kopu objevil v dobré pozici Matějka, ale míč skončil nad brankou. Příbram se postupně dostávala do hry a v 17. minutě čaroval po střelách zblízka brankář Stejskal. Na začátku druhé půle přišel drtivý tlak Příbrami s rychlou kombinací mnohdy na jeden dotek. Příbram stále tlačila lyceisty před jejich bránu a po zásluze snížila ve 40. minutě na 1:2. Chrudimští podnikali pouze sporadické protiútoky a střela Grulicha po zpětné přihrávce Valenty minula tyč o centimetry. Chrudimským lyceistům rychle ubývaly síly, hráči odcházeli střídat absolutně vyčerpaní, a tak další ataky Příbrami zákonitě vyústily ve vyrovnání po nepokrytém rohovém kopu v 52. minutě na 2:2. Po remíze v normální hrací době došlo k prodloužení utkání o dvakrát sedm minut. Také příbramským začaly fyzické síly vynaložené na vyrovnání ubývat a hra se opět vyrovnala. Na hrotu Chrudimi znovu ožil důrazný Vašulín, který vystihnul špatnou přihrávku obránce Příbrami vlastnímu brankáři a po sólovém nájezdu skóroval (65.). Na konci prvního prodloužení nechali chrudimští zcela volného hráče na hranici vlastního pokutového území a jeho ostrá rána skončila na tyči. Ve druhém prodloužení se projevil výrazný úbytek sil, ale obrovská vůle byla na obou stranách. Dvě minuty před koncem se krásně uvolnil před brankou Příbrami Vašulín, ale sám před gólmanem netrefil prázdnou branku, a tak hektická atmosféra pokračovala do samotného konce utkání.

Jaromír Pecina, ředitel, trenér : Jsem unavený, dojatý, hrdý a šťastný. Po úvodních dvou zápasech ve skupině nebyla naše výchozí pozice zrovna nejlepší, někteří hráči byli unaveni z nabitého programu posledních dnů, ale nakonec jsme postoupili z prvního místa. V semifinále přišel penaltový rozstřel, ale my máme v brance Jana Stejskala, který nám dodává v rozhodujících momentech zápasů sebevědomí a sebedůvěru. Do finálové atmosféry nám výrazně přispěl opětovný příjezd kapitána Pavla Matějky. Příbram byla velice sebevědomá a její sestava prošpikovaná hráči se zahraničními zkušenostmi z juniorské Ligy mistrů budila respekt, ale při naší přípravě jsme to klukům nepřipomínali. Koho porazili, to zjistili až po utkání. Všem děkuji, všichni šli na dřeň a sáhli si až na dno. Fyzické síly však nahrazovala jejich bojovná srdce a nezměrná touha po obhajobě. Jedná se o největší úspěch školy v její dosavadní historii. Celý turnaj, který tentokrát provázelo příjemné fotbalové počasí, byl skvělým zážitkem. Kluci hráli celý druhý den na hlavním stadionu Na Julisce a gratulace jsme přijímali třeba od Vítězslava Lavičky (trenér ČR U-21), Josefa Jelínka (vicemistra světa z MS v Chile 1962), představitelů FIFA a FAČR. Moderátorem celé akce byl rozhlasový reportér Stanislav Zikmund.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Jan Stejskal (SŠ Bohemia Chrudim).


Chrudimští lyceisté se opět úspěšně vydali na cestu v celostátním turnaji

pj

Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta proběhlo na umělé trávě stadionu MFK Chrudim za účasti pěti středních škol.

Tříčlennou skupinu tvořila mužstva chrudimských středních škol :

GJR Chrudim – Obchodní akademie Chrudim 4:0 (3:0)

Překvapivě hladce si poradili gymnazisté se svým soupeřem v úvodním utkání turnaje.

Obchodní akademie Chrudim – SPŠST Chrudim 1:1 (0:1), pok. kopy 2:3

Favorizovaní průmyslováci nakonec ve svém úvodním vystoupení brali pouze bod navíc v penaltovém rozstřelu.

SPŠST Chrudim – GJR Chrudim 2:1 (1:1)

Gymnazisté nevyužili komfortní výchozí pozice a nechali průmyslovku otočit skóre. Omluvou může být to, že hráli skoro celé utkání bez svého vyloučeného brankáře.

Ve dvou zápasech hrála o postup mužstva Střední školy Bohemia (celostátního vítěze z května 2015 a čerstvého vítěze International Cupu 2015) a Gymnázia K.V Raise z Hlinska :

SŠ Bohemia Chrudim – Gymnázium K.V. Raise Hlinsko 5:0 (2:0)

Favorizovaní domácí šli zaslouženě do dvougólového vedení na konci prvního poločasu a po přestávce potvrdili výsledek dalšími brankami. Skóre otevřel Stránský. Po přihrávce Stránského zvyšoval do poločasu Vodička. Krásnou individuální akcí po levé straně pečetil nekompromisní střelou Linhart. Pojistku nakonec přidali Mareš (po přihrávce Cimburka) a po samostatné akci Vodička.

Gymnázium K.V. Raise Hlinsko – SŠ Bohemia Chrudim 0:1 (0:0)

Lyceisté nastoupili proti tvrdému, důraznému soupeři se značně pozměněnou sestavou a cílem ušetřit síly na finále. Utkání rozhodnul reprezentační brankář U-19 Jan Stejskal, který střídal tentokrát do útoku a bezprostředně po svém příchodu na hřiště zahrával pokutový kop za faul na pronikajícího Kulicha.

FINÁLE : SŠ Bohemia Chrudim – SPŠST Chrudim 3:1 (1:1)

S obrannou taktikou a rychlými brejky chtěli průmyslováci přehrát obhájce trofeje. Lyceisté začali příliš „profesorsky“ a bez patřičného pohybu. V závěru první půle překvapivě vyhrál Kalas souboj jeden na dva proti těsně bránícím Matyášovi a Pirklovi a propálil bezmocného Stejskala. Velká radost trvala strojařům pouze několik vteřin. Ihned po rozehrávce ze středu hřiště skončila střela Vašulína (kterému přihrával Matyáš) v síti u levé tyče brankáře Zahradníka.

Ve druhém poločasu značně rozhýbal hru lyceistů střídající žolík Kulich. a kreativní středopolař Stránský, který vyslal do vyložených pozic nejprve Vašulína a poté Kulicha, ale výsledek zůstával stále stejný. Do třetice již uhodilo, když Stránský našel vysokým centrem ze středu hřiště hlavu Kulicha a ten krásně přes celou bránu i gólmana zavěsil na 2:1.Strojaři sice opustili obrannou ulitu avšak agilní Kulich tentokrát připravil rozhodující chvíli pro Stránského, který stanovil definitivní pojistku na 3:1. .

Jaromír Pecina, ředitel, trenér : Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Každý se chce na obhájce titulu vytáhnout a tady je to jen o jednom zaváhání. Turnaj se odehrával za silného, nárazového větru i občasného slabého deště. Celé mužstvo však uklidnila účast našeho brankáře Jana Stejskala, který plnil v posledních týdnech povinnosti v reprezentaci České republiky U-19. V úvodním dvojutkání jsme narazili na nekompromisní, tvrdé chasníky z Hlinska a kluci dostali i přes přesvědčivé vítězství naloženo. Ve finále jsme nastoupili dost bezstarostně a naštěstí přišlo rychlé vyrovnání. O poločasu jsme si museli trochu domluvit. Z jednotlivců byl naší oporou tradičně Stejskal, debut v týmu se povedl Linhartovi, naší hru rozhýbával Kulich a těžili jsme především z nápadů Stránského. Postup bychom rádi věnovali našim dlouhodobě zraněným oporám Pavlu Rabasovi, který nám naposledy pomáhal do semifinále na Julisce letos v květnu a Tondovi Valentovi, který se zranil doslova v předvečer utkání o International Cup v Liberci před čtrnácti dny při tréninku. Přeji jim brzké uzdravení a pevně věřím, že budou v dubnové kvalifikaci znovu obrovskými posilami našeho týmu.

Jinak všem děkuji za výkon a jsem rád, že se opět podařilo vytvořit partu, která drží při sobě. Chceme-li potřetí uspět, jinak to nemůže být.

-------------------------------------------------

Střední škola Bohemia Chrudim – Pogoň Wleň (Polsko) 16:2 (7:0)

Vítězové letošního celostátního turnaje středních škol z Chrudimi sehráli v Liberci utkání o mezinárodní superpohár proti polskému soupeři. Utkání začalo po oficiálním zahájení, kdy zazněly hymny obou zemí.

Poláci začali zhurta a hned v první minutě se hbitě obtočil útočník kolem pravého obránce Linharta, který již nechtěl v pokutovém území faulovat. Následný závar vyřešil s bravurou brankář Stejskal. Chrudimští začali na umělém trávníku Technické univerzity v Liberci rozvážně kombinovat a hned ve 3. minutě po kolmici Pirkla vstřelil úvodní branku Opina. V 9. minutě zareagoval pohotově na přihrávku Teslíka do prostoru Pirkl a zvýšil na 2:0. ve 13. minutě trefil Stránský pravačkou zdálky tyč. V 15. minutě chrudimské definitivně uklidnila krásná akce po pravé straně po ose Linhart, Teslík a Švec upravil na 3:0. Poláci se snažili vytrvale posouvat obranný blok, ale lyceisté jej překonávali líbivou kombinací. V 17. minutě Teslík uvnitř pokutového území zvyšoval na 4:0. Ve 26. minutě po spolupráci s Opinou kapitán mužstva Kosař ještě neskóroval, ale závěr poločasu vyšperkovali Vašulín dorážkou ve vápně, Opina hlavou a opět Vašulín střelou zdálky. Poločasové skóre se zastavilo na 7:0. Druhá půle začala sérií rohů před polskou brankou. Celkový stav posunul v 55. minutě Vašulín pohotovou dorážkou, když míč vypadnul brankářovi z ruky. O tři minuty později skvěle zlikvidoval polský brejk brankář Vymazal. Z další rychlé akce však již vstřelili hosté z obdobné situace svoji první branku. Chrudimští odpověděli další kanonádou po pěkných kombinacích. Nejprve zvýšil Kulich na 9:1, pak brankář Stejskal, který přišel na hrot útoku, z penalty na 10:1, po přihrávce Stránského znovu Stejskal hlavou 11:1, Opina po přihrávce Stejskala 12:1. Na 13:1 dával Stránský, jehož technické kousky na Poláky platily. Dalším pěkným akcím už nedokázal unavený soupeř čelit a tak po akci Motla zvyšoval Opina na 14:1, a pak akce Stránského postupně zúročili Kulich a Mareš. Poslední slovo měli nakonec hosté, kteří z brejku i za přispění brankáře Vymazala korigovali na konečných 16:2.

Jaromír Pecina, ředitel školy, trenér : Podařilo se nám dokončit to, co jsme nedokázali loni v italském Terni, kde jsme po remíze 1:1 prohráli 1:4 v penaltovém rozstřelu. Tentokrát se mi po pohodovém utkání promítla celá naše cesta od okrsku, přes okres, kraj, mezikraj až do Prahy, která nebyla vůbec lehká. Polský soupeř přicestoval i s prezidentkou jejich fotbalového klubu a patrně se domníval, že na nás bude stačit s mladšími hráči. My jsme využili všech dosavadních zkušeností nabytých v celostátních soutěžích a nepodcenili vůbec nic. Naše nejlepší možná sestava změnila utkání v exhibici a nasypala soupeři šestnáct branek. Polákům patří úcta za bojovný výkon a snahu, kterou projevovali i za velmi nepříznivého stavu. Bohužel se musím v našem školním týmu rozloučit se čtyřmi oporami, kterým přeji v dalším profesním i fotbalovém životě hodně štěstí. Také Tondovi Valentovi, který se zranil doslova v předvečer utkání přeji brzké uzdravení a jsem rád, že tady s námi mohl být.

-----------------------------------------------

Republikové finále Poháru Josefa Masopusta proběhlo 20. a 21. května v Praze na stadionu Na Julisce. Poprvé v krátkodobé historii turnaje se podařilo prvenství některému z týmů obhájit. Vítězem letošního ročníku se stala Základní škola a Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim, která tak zopakovala loňský úspěch.

vítěz

Skupina A

VOŠ a SOŠ Roudnice n. L. –SPŠ Dopravní Plzeň 1:1 (penalty 4:1)

V úvodním utkání turnaje brala při remíze bod navíc za penaltový rozstřel Roudnice.

ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim – Roudnice n. L. 2:1 (1:1)

Obhájci prvenství z Chrudimi vstoupili do turnaje dobře a prezentovali se kvalitní hrou. Od začátku diktovali tempo utkání a vytvářeli si šance. Postupně nadějně stříleli Vašulín, hlavou Valenta a po něm Stránský. Obrovskou šanci spálil po individuální akci a krásném uvolnění Vašulín, ale následně přeci jen dostal míč do sítě zaslouženě Opina. V závěru poločasu se Chrudimi zle nevyplatila nedůslednost na levé straně hřiště a soupeř „do šatny“ vyrovnal skóre.

Ve druhé půli chrudimští lyceisté nadále nevyužívali vyložené šance, do kterých se tlačil velice aktivně i stoper Matějka. Šikovní útočníci nováčka republikového finále udržovali pozornost favorita především z brejků. Chrudimští nakonec rozhodli o svém těsném vítězství a tím i jistém postupu do semifinále až v poslední minutě, kdy se trefil po rohovém kopu Vodička.

Plzeň – ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim 1:2 (0:0)

Chrudim si chtěla pojistit postup z prvního místa a zároveň ušetřit síly do bojů o medaile .Lyceisté se však opět potýkali zejména s koncovkou. V dobrých situacích se ocitli postupně Pirkl, Vodička, Mareš i Matějka, ale poločas skončil bezbrankovou remízou.

Ve druhém poločasu otevřel skóre po akci z levé strany lobem přes brankáře Vodička. Výsledek pak zvýraznil po úniku Rabase a jeho centru zleva Matějka. Přes konečnou korekci výsledku chrudimští své předzápasové cíle splnili.

Skupina B

SOŠ a SZ Učňov. Praha – SPŠT Jablonec 7:1

SOŠ a Gymn. Staré Město – Praha 0:3

Jablonec – Staré Město 2:0

Domácí tým z Prahy nastřílel ve skupině deset gólů a razantně vykročil do semifinále.

Semifinále

Praha – Roudnice n. L. 3:0

Jasná záležitost favorizovaných domácích, kteří si vytvořili další množství vyložených šancí.

ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim – Staré Město 2:0 (1:0)

Chrudim byla od začátku aktivní a v šesté minutě šla do vedení Pirklem po akci ze středu hřiště. Lyceisté byli pozorní v defenzívě, naopak gólově zaváněly střely Kosaře či Valenty a do břevna střílel opět Pirkl.

Ve druhém poločasu Moravané zvýšili aktivitu, ale Chrudim byla v obraně v čele s brankářem Stejskalem bezchybná a po krásné akci na levé straně Valenta – Opina pečetil konečný výsledek na 2:0 Vašulín.

O 5. místo : Plzeň – Jablonec 2:1

O 3. místo : Staré Město – Roudnice n. L. 3:1

Finále :

SOŠ a SZ Ućńov. Praha – ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim 0:0 (prodl. 0:0, penalty 3:5)

V repríze loňského finále se hrál vynikající fotbal s obrovským nasazením. Domácí (převážně hráči Bohemians, Slavie a Dukly) se snažili důrazem dostat Chrudim pod tlak. Nebezpečné byly především jejich standardní situace. Chrudimští hrozili dobrou kombinací a rychlým přechodem do útoku. Po úvodních minutách, které hrála Chrudim v deseti kvůli ošetřování svého hráče se řítil po akci Vašulín- Pirkl do pokutového území osamocený chrudimský Valenta, ale dělovkou minul levou tyč. Těsně vedle pálil i Vašulín po přihrávce Opiny. Nad brankou skončila i dalekonosná střela Vodičky ve 28. minutě. Slávista Bezdička poslal svou střelu z dobré pozice těsně před půlí také mimo.

Ve druhém poločasu nejprve vysoký centr Svobody podběhnul domácí gólman a míč o centimetry minul jeho levou tyč. Vzápětí Stejskal na druhé straně likvidoval střelu z úhlu pod

Břevno. Domácí přidávali rohové kopy a standardní situace a ve 48. minutě pálili mimo z vyložené šance v pokutovém území. Vzápětí střílel tvrdě zdálky chrudimský Opina, ale přímo doprostřed Střela Vašulína se mezi tyče nevešla a skončila nad brankou.

V prodloužení měl nejvyloženější šanci hostující Opina, jehož střelu domácí brankář vyrazil na břevno svojí svatyně.Čtvrté finále v historii Poháru Josefa Masopusta skončilo počtvrté prodloužením a následným penaltovým rozstřelem.

Chrudimský brankář Stejskal zkušeně zahájil střelou na 1:0 pro Chrudim, soupeř vyrovnal, Opina bombou do šibenice 2:1, poté čaruje Stejskal u své levé tyče a likviduje pokus černého Chrise, brejk na 3:1 potvrzuje Matějka dělovkou, která se odrazila od břevna do sítě, soupeř dotahuje na 3:2, mladíček Vašulín s přehledem opět potvrzuje brejk na 4:2, Praha opět dokopává na 4:3. Tíhu okamžiku s bravurou zvládá Antonín Valenta - 5:3 a titul pro Chrudim.

Fakta ročníku 2014/15 – okresní kola proběhla v 75 okresech, krajská kola se uskutečnila ve 14 krajích, zúčastnilo se celkem 536 středních škol, cca 7 500 aktivních hráčů.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Josef Stránský (ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim).

Jaromír Pecina, ředitel, trenér : Nesmírná spokojenost, blaženost, úleva, bylo to napínavé až do konce. Obhajoba je vždycky těžší, navíc jsme první, kteří to dokázali. V průběhu turnaje se nás soupeři chtěli vytáhnout. Pražané nám pochopitelně chtěli oplatit loňské finále. Nicméně už v průběhu jednotlivých kvalifikačních turnajů jsme formovali především partu a to se vyplatilo. Všichni kluci ze sebe vymáčkli více než sto procent, přidali srdce a v rozstřelu také sebevědomí. Už v přípravě na finále jsme si řekli, že za stavu 0:0 vlastně o gól vedeme, protože na penalty si věříme a soupeři se do nich nebude chtít..

Nabízí se srovnání letošních a loňských vítězů. Loni jsme měli obrovskou kvalitu ve vyrovnaném kádru. Letos jsme vyměnili generaci, museli přizpůsobit hru, vytvořit partu, zohlednit a zvážit charakter hráčů. Vybrali jsme dobře.

Turnaj devalvovalo pouze špatné počasí /slabý, ale trvalý déšť), ale i to se druhý den umoudřilo a finále (i zahajovací utkání) se odehrálo na hlavní travnaté ploše.

Dlužno pochválit i kvalitu rozhodčích. Byli velmi dobří a byl mezi nimi například i bývalý ligový sudí Grégr. .

Kromě pohárů a věcných cen jsme si vybojovali vstupenky na evropský šampionát jedenadvacítek a dále nastoupíme v utkání mezinárodního superpoháru proti soupeři z Itálie.

-------

Chrudimští lyceisté počtvrté v řadě v celostátním finále šesti nejlepších

Mezikrajské finále Poháru Josefa Masopusta 2015

Mezikrajské finále celostátního turnaje středních škol v kopané, Poháru Josefa Masopusta, krajů Vysočina, Jihomoravského a Pardubického proběhlo za účasti tří finalistů z Jihlavy, Znojma a Chrudimi na umělé trávě stadionu MFK Chrudim. Jednotlivá utkání provázel citelný chlad a nárazový vítr.

OA, SZŠ a SOŠS Jihlava – Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo 1:2 (1:1)

Na vedoucí gól Znojma zareagoval soupeř rychlým vyrovnáním. Rozhodnutí přišlo ve druhé půli. Zajímavostí je, že jihlavská škola reprezentovala Českou republiku před čtrnácti dny v mladší kategorii na mistrovství světa středních škol v kopané v Guatemale.

Střední škola Bohemia Chrudim – Jihlava 3:1 (1:0)

Domácí začali utkání velkým náporem a brzy šli do vedení, když rohový kop Opiny zúročil hlavou stoper Matějka. Bohemia se i nadále prosazovala rychlými a pohlednými kombinacemi uprostřed hřiště, ale nedávala další góly. Největší šanci měl Opina, který se prodral sám před brankáře hostů, jenž jeho střelu vyrazil, ale dobíhající Teslík ani nadvakrát dorážku do téměř prázdné branky z malého čtverce nedostal.

Ve druhé půli tlak domácích zúročil právě Teslík a pěknou střelou zvýšil na 2:0. Fatální selhání gólmana Stejskala doslova darovalo soupeři korekci výsledku. Kýžený třetí gól a tím lepší pozici do dalšího utkání nakonec dotlačil do sítě střídající Kulich.

Střední škola Bohemia Chrudim – Znojmo 3:0 (0:0)

Znojemští trpělivě čekali na chybu Chrudimi, která tvořila hru. Největší šanci prvního poločasu promarnil po pěkné akci Valenty a jeho následné přihrávce z pravé strany Oravec.

Ve druhém poločasu lyceisté orazítkovali břevno Teslíkem a pak i Valentou, ale kýžená pojistka stále nepřicházela. Teprve deset minut před koncem vydřel míč na polovině soupeře střídající Kulich a následnou pěknou přihrávku Valenty dovezl do sítě středem pronikající Matějka. Z domácích tím spadnul balvan zodpovědnosti a zanedlouho pečetil krásnou kombinaci do prázdné branky Vodička. Poté bojovný Kulich znovu získal míč, Kosař připravil palebnou pozici pro Opinu a ten zvýraznil konečný výsledek.

Jaromír Pecina, ředitel, trenér : V historii Poháru Josefa Masopusta jsme jedinou školou, která se bude prezentovat v celostátním finále na stadionu v Praze Na Julisce ve všech ročnících (čtyřikrát v řadě). Jedná se o mimořádný úspěch, který se však ani opětovně neomrzí.

V samotném turnaji chválím všechny naše hráče. Zejména výkony Matějky, Opiny a Kosaře považuji za mimořádné. Při absenci řady zraněných výborně zahráli i další kluci, kteří si svým přístupem hlasitě řekli o nominaci do Prahy. Výsledky nás těší i z toho důvodu, že v průběhu jednotlivých let dochází i k výměně generací středoškoláků. Navíc zde platí pravidlo, že i vítěz prochází znovu celou kvalifikací. V dosavadní historii ještě nikdo prvenství neobhájil, ale už nyní mohu říci, že letošní parta toho opět dokázala moc. Teď už všichni myslíme a těšíme se na finálový turnaj.

12. ročník Mistrvství České republiky žáků a pedagogů soukromých středních škol v halové kopané se uskutečnil 11.3.2015 tradičně v Chrudimi.

Turnaj pořádaly a organizovaly Hotelová škola Bohemia , Střední škola Bohemia a Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska. Soutěž probíhala pod záštitou náměstkyně hejtmana Pardubického kraje paní Ing. Jany Pernicové. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci Pardubického kraje Mgr. Martin Kiss, Mgr. Jiří Hlava, předseda SUCH Vojtěch Čizinský, tajemník SSŠČMS Ing. Petr Jadrný a ředitel pořádajících škol Mgr. Jaromír Pecina. Hymnu České republiky zazpívala studentka IV. ročníku Hotelové školy Bohemia Dorota Šanderová.   

 

SKUPINA A

1.Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim,                                                  9 b. 14:0                                             

2.Soukromá střední škola  a jazyková škola, České Budějovice s.r.o.,   6 b. 2:6  

3.Labská hotelová střední škola a SOU Pardubice s.r.o.,                              3 b. 1:7

4.SSOŠPP DELTA Pardubice s.r.o. ,                                                            0 b. 0:4

 

 

SKUPINA B

1.Hotelová škola Bohemia s.r.o., Chrudim,    9b. 26:2

2.SOU nábytkářské a SOŠ s.r.o. Liberec,       6b. 20:6

3.SPŠ dopravní, SOU a U, a.s. Praha,                3b. 10:9

4.GYMNÁZIUM Evolution Praha s.r.o.,           0b. 0:39

 

Labská HŠ  – DELTA 1:0

Dopravní Praha – GYM Evolution 8:0

HŠ Bohemia – Liberec 5:1

SŠ Bohemia –  Labská HŠ 6:0

Liberec – GYM Evolution 14:0

České Budějovice  -  DELTA 1:0

HŠ Bohemia – GYM Evolution 17:0

Dopravní Praha – Liberec 5:1

SŠ Bohemia – České Budějovice 6:0

Dopravní Praha – HŠ Bohemia  1:4

České Budějovice –  Labská HŠ 1:0

DELTA - SŠ Bohemia 0:2

 

 

Ve skupinách zaujalo svou kvalitou zejména utkání mezi domácí hotelovkou a záchranáři z Liberce.  V utkání Hotelové školy Bohemia s.Gymnázium Evolution Praha se zrodil rekordní výsledek dosavadní dvanáctileté historie (17:0!). Zápas Českých Budějovic a pardubické hotelovky byl přímým bojem o postup do semifinále. Obhájce titulu Střední škola Bohemia Chrudim si ve skupině zopakovala loňské finále s pardubickou Deltou (loni 4:3). Delta sehrála smolný turnaj a po těsných porážkách nepostoupila dál.

Z jednotlivých skupin postupovala první dvě mužstva do semifinále.

 

 

Semifinále :  SŠ Bohemia – Liberec 2:0 (branky Pirkl a Strouhal)

Utkání se hrálo ve svižném tempu a domácí si kontrolovali postup i díky vynikajícímu Jandovi v brance, který si stále držel čisté konto v turnaji.

 

Semifinále :   HŠ Bohemia – České Budějovice 1:1 (za domácí Holeta, p.k. 2:1, Zikmunda, Vašulím, nedal Švec)

Budějovičtí postupně gradovali svůj výkon na turnaji. Na vedoucí gól hotelovky odpověděli vyrovnáním ve dvanácté minutě. Přes velké šance Chrudimi v samotném závěru se rozhodovalo v penaltách.

 

Finále :  Střední škola Bohemia – Hotelová škola Bohemia 1:0 (branka Kosař)

Obhájci prvenství opět těžili z taktického a trpělivého výkonu. Finále rozhodnul čtyři minuty před koncem po pěkném uvolnění a přihrávce Valenty Kosař. Lyceisté si vypracovali více brankových příležitostí, navíc nastřelili tyč a břevno a vyhráli zcela zaslouženě.

 

Poražení semifinalisté skončili shodně na třetím místě.

 

 

Mgr. Jaromír Pecina, ředitel : Turnaj se opět vydařil po stránce sportovní i společenské. Děkuji za účast oficiálním hostům, jednotlivým účastníkům, ale i našim studentům, kteří  pracovali na slavnostním rautu nebo v zázemí. Skvělou atmosféru podpořily i děti z naší základní školy. Díky roztleskávačkám i Dorotě Štanderové, která zazpívala hymnu před zcela zaplněnou halou.

Novinkou je zpracování turnaje do filmové podoby, o které se pokoušejí studenti Delty Pardubice.  

Celý sportovní průběh byl zajímavý a některá utkání měla velice dobrou úroveň, přičemž naší výhodou samozřejmě je, že můžeme stavět na studentech sportovního lycea. Vítězství je však vždycky cenné a potěší.

Jsem rád, že turnaj každoročně přispívá ke zviditelnění, prestiži a docenění soukromého školství.

.

 

 

 

 

 

 

 

BOHEMIA – CUP 2014

 

Devatenáctý ročník  tradičního  halového fotbalového turnaje  žáků a pedagogů středních škol

v halové kopané pořádaly Hotelová škola Bohemia s.r.o. a Střední škola Bohemia s.r.o. v chrudimské sportovní hale. Úvodní zápasy rozřadily účastníky do předem dané vyřazovací části.

 

GJR Chrudim – Hotelová škola Bohemia Chrudim  4:0

Trvalá převaha a zasloužená výhra gymnazistů, kteří se svým výkonem zařadili k favoritům turnaje.

 

SOŠ a SOU obchodu a služeb – Střední škola Bohemia Chrudim U17  1:1 (1:3 p.k.)

Nejvyrovnanější utkání úvodní části. SOŠ a SOU šla do vedení a měla další šance. Lyceisté se postupně dostávali do hry a s postupem času byli lepším mužstvem. Stihli však pouze vyrovnat a tak přišly na řadu penalty.

 

SPŠST Chrudim – SOU Třemošnice  4:1

Úvodní branka padla kuriózně přímo po výkopu třemošnického gólmana. Pak se však prosadili favorizovaní průmyslováci.

 

SZeŠ Chrudim – Střední škola Bohemia Chrudim U19  0:6

Obhájci loňského prvenství ze Střední školy Bohemia bezproblémově a s chutí rozehráli další ročník turnaje. Po pěkných kombinacích přibývaly góly v síti zemědělky.

 

 

Čtvrtfinále :

GJR Chrudim – SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim 2:7

Svěřenci Petra Klimeše (hrajícího pedagoga) zvládli utkání skvěle takticky. Po rychlém dvoubrankovém vedení trestali gymnazisty neomylně z rychlých brejků. Hráči gymnázia se snažili s pěti hráči v poli a s prázdnou brankou, ale vybíjeli se v individuálních akcích a vůbec nezopakovali výkon ze svého úvodního vystoupení na turnaji.

 

Střední škola Bohemia Chrudim U17 – Hotelová škola Bohemia Chrudim 3:1

Sebevědomý výkon lyceistů. Skóre otevřel Linhart po rohovém kopu Rožka. Další góly přidali po krásných kombinačních akcích Kulhavý a Vašulím. Hotelovce nechybělo nasazení a snaha, ale scházela větší kvalita, a tak Kratochvíl v závěru pouze upravil čestným gólem  konečný výsledek.

 

SPŠST  Chrudim – SZeŠ Chrudim 3:2

Zemědělka šla do vedení a prezentovala se sympatickým výkonem. Strojaři však třemi góly dokonale otočili skóre, přičemž třetí branka padla z penalty. V závěru devítinásobný vítěz turnaje sice inkasoval kontaktní branku, ale na vyrovnání už soupeři nezbyl čas.

 

Střední škola Bohemia Chrudim U19 – SOU Třemošnice 2:1

Mladí hráči z Třemošnice šli překvapivě v úvodu do vedení a podali snaživý výkon. Domácí ve vlažném tempu vývoj utkání brankami Kulicha a Opiny otočili a potom se již spokojili s držením míče na svých kopačkách.

 

Semifinále :

SOŠ a SOU Chrudim –SPŠST Chrudim 1:3

Ani důsledná obranná taktika  a sázka na brejky tentokrát „integrovce“ nepomohly. Soupeř prokázal svou sílu a kvalitu a s přehledem postoupil do finále.

 

Střední škola Bohemia Chrudim U19 – Střední škola Bohemia Chrudim U17 2:0

Utkání svou kvalitou zklamalo. Velká úcta mladších se projevila v úporné defenzívě bez snahy útočit. Starší tým v pomalém tempu držel míč a dvakrát udeřil. Nejprve po hlavičce Kulicha, který se prosadil skvělým důrazem a odvahou mezi Kulhavým i brankářem Vymetalem a podruhé fatální chybu Kulhavého neomylně trestal Opina.

  

 

Finále :

Střední škola Bohemia Chrudim U19 – SPŠST Chrudim 1:0

Ve finále se sešla skutečně dvě nejlepší mužstva. Hrál se důrazný a rychlý fotbal. Lyceisté těžili z rychlých a pohledných kombinací a jistotou úplně vzadu byl reprezentační brankář Stejskal. O vítězi rozhodnul umístěnou střelou Kulich, jehož výkon v turnaji byl pro mnohé příjemným překvapením. Největší šanci měla průmyslovka v závěrečných vteřinách utkání, když tvrdá střela z přímého volného kopu do skrumáže před brankou  zaváněla vyrovnáním, ale odrazila se mimo branku.

 

 

Jaromír Pecina, ředitel škol Bohemia, zakladatel turnaje : Poprvé jsme turnaj organizovali a pořádali s „hotelovkou“ v roce 1996. To znamená, že někteří z letošních hráčů ještě ani nebyli na světě. Od té doby hrajeme každý rok. Jsem rád, že pěkná předvánoční tradice za pravidelné účasti středních škol nadále v Chrudimi trvá.

Líbily se roztleskávačky a velice zdařilá pohybová vystoupení děvčat v doprovodném programu. Přímo na ploše se aktivně zapojili tři učitelé – Petr Klimeš, Martin Slezáček a Karel Svoboda. Spolu s nimi hráli hráči vyšších soutěží dorostu i dospělých až po reprezentanty a úroveň tomu odpovídala. Samozřejmě ve vypjatých situacích přišly na řadu také emoce, které úspěšně a s přehledem krotili zkušení rozhodčí Oldřich Bleša a Michal Smitka.

Ve finále se zaslouženě utkala dvě nejlepší mužstva a předvedla nejlepší fotbal. Těší mne i finálový výsledek. Průmyslováci určitě mysleli na jubilejní desátý titul, ale naši kluci je porazili v průběhu podzimu už ve třetím finále fotbalových turnajů v řadě.

Student III. ročníku Hotelové školy Bohemia Jan Jiroušek namíchal před finálovým utkáním vskutku lahodný drink. Všem aktérům turnaje patří poděkování. Přeji celé redakci, všem čtenářům Chrudimského deníku dobrou chuť (receptura bude zveřejněna), krásné svátky a hodně štěstí, zdraví a pohody v roce 2015.

-------------------------------

Mezikrajské finále fotbalových středoškolských týmů - žáků ročníku 1997 a mladších - krajů Pardubického, Vysočina a Jihomoravského se hrálo v Brně. Studenti chrudimské Střední školy Bohemia zde usilovali o postup mezi šest nejlepších škol v České republice. Finále se hraje 6.a 7. listopadu v Jihlavě a vítěz bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v Guatemale.

SŠ technická a ekonomická Brno – Gymnázium Jihlava 1:0 (1:0)

Nezáživné úvodní utkání s minimem šancí na obou stranách, které se odehrávalo za vytrvalého deště a územní převahy gymnazistů z Jihlavy rozhodla nádherná střela domácích ze třiceti metrů, která skončila v šibenici branky Jihlavy.

SŠ Bohemia Chrudim – SŠTE Brno 5:1 (2:0), branky Pecina 2, Hiller, Pirkl, Cimburek

V úvodu utkání vyřešil dvě střely domácích s přehledem chrudimský brankář Votoček. V dalším průběhu utkání získávala Chrudim iniciativu a zaslouženě šla do vedení gólem Hillera. Do druhého poločasu přišlo na straně hostů k hromadnému střídání a domácí dokázali snížit po vlastním gólu z rohového kopu na 3:1. Komplikace hostů odmítnul Pecina, který pohotově dorazil střelu Zikmundy a zvýšil na 4:1. Krásnou tečku za utkáním podtrhnul kapitán Chrudimi Stránský, který obešel tři hráče, položil brankáře a poté překvapivě vyzval vysokou přihrávkou ke skórování Pecinu, jenž hlavou nezaváhal. Akce kapitána Chrudimi zaváněla exhibicí a poslala vizitku budoucímu soupeři z Jihlavy. V samotném závěru utkání oslovil Stránský znovu prváčka Pecinu k hattricku, ale ten šajtlí těsně minul.

Gymnázium Jihlava – SŠ Chrudim 2:3 (1:2), branky Stránský, Grulich, Cimburek

Pouze zázrak mohl, dle odborníků, vzít Chrudimi postup do celostátního finále. Chrudimští podle očekávání kontrolovali hru, vytvářeli si šance, ale brankář Jihlavy doslova čaroval. Zasloužené vedení obstaral po skvělé individuální akci Stránský. Chybu chrudimských lyceistů uprostřed hříště Jihlava okamžitě neomylně potrestala vyrovnáním na konci poločasu. Gólem do šatny však přece jen stačil zaslouženě odpovědět skvělým lobem výborně hrající Grulich. Ve druhé půli byl z mnoha šancí Chrudimi úspěšný pouze Cimburek na 1:3. Jihlava vytěžila z minima maximum a dvě minuty před koncem snížila na konečných 3:2.

Jaromír Pecina, ředitel, trenér : Po květnovém vítězství naší školy v celostátním turnaji „Poháru Josefa Masopusta“ , což je turnaj starších dorostenců, se nad námi chtějí soupeři samozřejmě vytáhnout. Tato mladší kategorie se hraje jednou za dva roky. V poměrně krátkém časovém horizontu myslíme na úspěch i v této soutěži a kluci opět dokázali postoupit do závěrečného turnaje. Užívám si s nimi. Teď jsme už určitě šestí v republice, což není špatné, ale chceme jít co nejdál.

V Brně jsme vyhráli zcela zaslouženě a naše hra za vytrvalého deště byla velice pohledná. Vytýkám pouze efektivitu v koncovce ve druhém utkání a obranné chyby při gólech v naší síti. Šesti prvákům v naší sestavě ( Hiller, Matyáš, Richter, Klenor, Zikmunda, Pecina) gratuluji ke zdařilému vstupu do školy a do mužstva. Vzhledem ke zraněním a absencím můžeme být ve finále v Jihlavě ještě silnější. Věřím, že chemie mužstva,, kterou tvoří šestnáct hráčů začala fungovat a už nyní všichni myslíme na finále.

Děkuji všem hráčům i svým spolupracovníkům Lukáši Mastíkovi a Luboši Pavlíkovi.

Během posledních dvou let je to celkově naše čtvrtá účast v celorepublikovém finále středních škol v kopané. Znovu připomínám a upozorňuji na správnost realizace myšlenky spolupráce naší střední školy s MFK Chrudim.

Pohár Josefa Masopusta - Itálie, 2.místo


Pohár Josefa Masopusta , Praha 21.-22.5.2014

Třetí celorepublikové finále Poháru Josefa Masopusta proběhlo v Praze na stadionu Na Julisce za účasti šesti nejlepších středoškolských týmů. Mistrem republiky, který nás bude reprezentovat poslední květnový víkend v Itálii (Terni) se stalo mužstvo Základní školy a Střední školy Bohemia s.r.o. z Chrudimi.

Skupina A

SOŠ a SZ Učňov. Praha – ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim s.r.o 6:1 (0:0) – hlavní hřiště

Chrudimáci vstoupili do utkání velice aktivně a v první půli byli lepším mužstvem, ale zejména šance Netušila a Mlynky nevyužili. Ve druhém poločase se hosté dokonce ujali vedení po krásném průniku Netušila. Domácí srovnali skóre za necelé tři minuty a pak přišla smršť. Za sedm minut Chrudim čtyřikrát inkasovala a do konce utkání domácí přidali další dvě branky.

ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim – SOŠ a Gymn. Staré Město 4:1 (2:1) – umělá tráva

V krátkém časovém intervalu mezi zápasy se podařilo chrudimským hráčům zkoncentrovat a hned na začátku utkání šli do vedení Netušilem. Výsledek zaslouženě zvyšoval Kosař, který dorazil přímý kop Mrázka. Komplikace přišla, když Staré Město snižovalo v úplném konci poločasu z penalty. Ve druhé půli se kopal pokutový kop i na druhé straně po faulu na Mrázka a Netušil pojistil vedení. Do konce utkání Chrudim kontrolovala hru a Netušil zkompletoval hattrick.

Praha – Staré Město 4:2 – hlavní hřiště

V nervózním utkání byli celkem čtyři vyloučení hráči z toho tři na straně hostů.

Skupina B

ISŠ HPOS Příbram – SPSŠE a VOŠ Liberec 0:2 – umělá tráva

SPSŠE a VOŠ Liberec – Gymnázium Teplice 0:1 – hlavní hřiště

Gymnázium Teplice – ISŠ HPOS Příbram 2:1 – umělá tráva

Ve skupině B se loňský vítěz z Příbrami nečekaně dostal mimo medailové pozice.

Semifinále :

SOŠ a Gymnázium Teplice – ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim 0:7 (0:3) – umělá tráva

Vynikající, bezchybný výkon Chrudimi vyšperkovaný individuálním představením Marka Netušila, který vstřelil čtyři branky. Další góly přidali Paclík 2 a do pole střídající náhradní brankář Janda. V závěru lyceisté šetřili síly a prostřídalo se všech šestnáct hráčů.

SOŠ a SZ Učňov. Praha - SPSŠE a VOŠ Liberec 4:0 – hlavní hřiště

O 5. místo : Příbram – Staré Město 6:1

O 3. místo Liberec – Teplice 4:0 – hlavní hřiště

V utkání „zklamaných“ semifinalistů se tepličtí vítězové skupiny B nevyrovnali se semifinálovým debaklem a nakonec nezvládli ani zápas o bronz, když ve svém druhém střetnutí s Libercem prohráli výrazným způsobem.

Finále :

SOŠ a SZ Učňov. Praha - ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim :1:1 (0:0) i po prodl., PK 1:3

Na hlavní ploše stadionu Na Julisce se odehrálo skvělé finále. Chrudimští neproměnili své šance Mlynkou, na druhé straně při náporu domácích „čaroval“ gólman Stejskal. Domácí mužstvo tvořené hráči pražských týmů Slavie, Bohemians a Dukly šlo do vedení krátce po poločasu po centru zprava a následné střele hlavou. Potom převzala otěže zápasu a střed hřiště Chrudim a šance Opiny na malém vápně po průniku dvojice Mrázek – Malínský volala po vyrovnání. Křížné střele Motla chyběly centimetry. Domácí hráči dohrávali unaveni a často je chytaly křeče. Chrudimáci v posledních minutách stáhli hru na tři obránce a vyslali vpřed tři útočníky. Po skvělém průniku střídajícího Teslíka podél pravé lajny byl odpískán faul a přímý volný kop. Míč si připravil David Motl, aby přesně našel nabíhajícího Marka Netušila, který potvrdil fantastickou formu a hlavou, dvě minuty před koncem, zajistil zasloužené vyrovnání. Prodloužení už rozhodnutí nepřineslo.

Penaltový rozstřel začal úspěšně Netušil, pak Stejskal vyrazil střelu po své levé ruce. Mrázek zvýšil na 2:0 pro Chrudim, domácí odpověděli na 2:1 - opět po levé ruce Stejskala a s velkým štěstím, když chrudimský gólman si na míč sáhnul. Opina ve třetí sérii selhal, další pokus soupeře však Stejskal vytlačil na svou levou tyč. Ale ani Pirkl svou penaltu nedal, a tak opět „úřadoval“ Jan Stejskal, když nyní po své pravé ruce míč vyrazil. Svůj vynikající výkon v turnaji nakonec korunoval David Motl a v poslední sérii vystřelil Chrudimi pohár pro vítěze.

Jaromír Pecina : Už samotný los nevěštil nic lehkého. Na úvod domácí, loňští finalisté a třicet minut potom, na jiném povrchu, zástupce Moravy. Nejtěžší situace nastala ve druhém poločasu prvního utkání. Úvod nám vyšel, ale ve druhém poločasu mi bylo jako by nás soupeř postřílel z kulometu. Chyběl nám důraz a soudržnost. V nelehké situaci jsme se však dokázali neuvěřitelně semknout a motivovat, což nás pak provázelo až do finále. Přes vynikající výkony jednotlivců vítězství patří celé této skvělé partě, která do Prahy odcestovala. Určitě jsme zúročili zkušenosti z předchozích dvou ročníků, kde jsme obsadili shodně třetí místa.

Zažili jsme pohromu, zmrtvýchvstání, euforii v semifinále, hru vabank i nervy drásající penaltový rozstřel. Musím říct, že něco jiného je získat medaili nebo celý turnaj vyhrát.

Dobrý pocit z výsledku mi navíc umocňuje naše chování a vystupování v průběhu celého turnaje i mimo stadion Výtečně jsme reprezentovali Pardubický kraj, naše město a opět přispěli ke zviditelnění, prestiži a docenění soukromého školství. Myšlenka a projekt propojení naší školy a SCM MFK Chrudim přináší skvělé výsledky.

Tradičně byl turnaji přítomen pan Josef Masopust, zástupcem FIFA byl Španěl Juan Lorenzo, dále třeba trenér reprezentace „21“ Jakub Dovalil, internacionál Josef Jelínek a další oficiální hosté. Celým turnajem provázel přítomné moderátor, televizní redaktor Petr Suchoň.

Byl to úžasný zážitek pro nás všechny zakončený největším úspěchem školy v její dosavadní krátkodobé historii. Osobní gratulace od Josefa Masopusta byla třešničkou na dortu.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Marek Netušil z Chrudimi (10 gólů), cenu pro nejlepšího brankáře získal Jan Stejskal opět z chrudimského sportovního lycea. Nejlepším hráčem turnaje se stal domácí Bezdička.

Pohár Josefa Masopusta krajské finále

Pardubický kraj

V krajském finále celostátní soutěže ve fotbalu středoškoláků, kterého se v základních kolech účastní více než šest set středních škol, reprezentovala náš okres Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim (v dvouleté historii turnaje dvakrát celkově bronzový tým z absolutního finále na pražské Julisce).

SŠ Bohemia Chrudim – SOU Svitavy 5:0 (3:0)

Stálá převaha domácích byla otázkou výše skóre

SPŠE a VOŠ Pardubice¨- PSŠ Letohrad 2:1 (2:0)

Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách rozhodnul produktivní závěr prvního poločasu, kdy Pardubice vstřelily během pěti minut dva góly (druhý z pokutového kopu přímo „do šatny“).

O 3. místo : Letohrad – Svitavy 4:2 (2:0)

Svitavští vyrovnali dvoubrankové vedení, ale v závěru utkání jim soupeř znovu utekl.

Finále : Střední škola Bohemia Chrudim – SPŠE a VOŠ Pardubice 10 :0 (4:0)

Vynikající výkon domácích, kteří soupeře nešetřili. Hattrickem se blýsknul ve druhé půli Netušil.

Jaromír Pecina : V repríze loňského krajského finále jsme opět narazili na pardubické elektrotechniky (loni jsme vyhráli 2:1). Utkání mělo tentokrát zcela jednoznačný průběh a naše góly přibývali po nádherných kombinacích, takže se bylo na co dívat. V průběhu turnaje jsme vystřídali patnáctičlenný kádr včetně perspektivních mladíků ze druhého ročníku a v náročném programu dokázali i šetřit klíčové hráče. V úplném bezstarostném závěru předvedl svoji kvalitu také reprezentační gólman České republiky U 17 Jan Stejskal v naší brance.

V sobotu jsem sledoval utkání devatenáctek MFK Chrudim – Rapid Liberec 12:0, a tak jsem během tří zápasů viděl od našich hráčů neuvěřitelných 27 gólů v sítích soupeřů. Nyní musíme rychle nohama na zem a soustředěně, příští středu (23.4.), očekávat soupeře z krajů Jihomoravského a Vysočina v boji o pražské finále.

V turnaji nám navíc chyběl Tomáš Malínský, který odjížděl s třetiligovým áčkem do Horních Měcholup, ale bohužel, i dlouhodobě zranění další tři hráči základní sestavy, se kterými nemůžeme počítat. Nezbývá než poděkovat celému týmu a kvitovat, že myšlenka a následná realizace propojení střední školy a fotbalového klubu MFK Chrudim přináší velice pozitivní výsledky.


MČR 2014 BOHEMIA – CUP 2014, CHRUDIM, 10.dubna 2014

11. ročník MČR žáků a pedagogů soukromých středních škol v halové kopané 2014

SKUPINA A

1.Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim 6b. 14:0

2.Labská hotelová střední odborná škola a SOU Pardubice, s.r.o. 3b. 2:7

3..GYMNÁZIUM Sázavská Praha 0b. 1:10

V prvním utkání ve skupině pardubická hotelovka těsně porazila gymnazisty z Prahy. Dalšímu vývoji ve skupině udával tón domácí obhájce prvenství Střední škola Bohemia z Chrudimi

SKUPINA B

1.SOU nábytkářské a SOŠ s.r.o. Liberec 4b. 6:1

2.Hotelová škola Bohemia s.r.o., Chrudim 4b. 3:2

3.Klasické GYMNÁZIUM Modřany, s.r.o., Praha 0b. 1:7

V úvodním zápasu domácí hotelovka porazila šťastně a těsně Modřany 2:1. Oprávněnost postupu ze skupiny potvrdila Hotelová škola Bohemia bojovným a dobrým výkonem proti favorizovanému Liberci (loňský finalista), ve kterém domácí dlouho vedli, ale po konečné remíze postupoval přímo do semifinále Liberec s lepším celkovým skóre.

SKUPINA C

1.DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie,s.r.o., Pardubice 4b. 5:2

2.SŠTŘ a SŠP Hermés Mladá Boleslav 3b. 6:6

3.Střední průmyslová škola dopravní, SOU a U, a.s. Praha 1b, 3:6

Úvodní utkání turnaje mezi Deltou Pardubice a Hermés Mladá Boleslav mělo velmi dobrou úroveň a výsledek (1:4) byl pro mladoboleslavské až krutý. Mladá Boleslav však využila pomalého rozjezdu pražských dopraváků a vybojovala si postup do utkání dvou nejlepších z druhých míst. Pražané v zajímavém duelu s Deltou nakonec neudrželi těsné vedení a utkání skončilo remízou.

Přímo do semifinále postoupili vítězové skupin. Nejlepší dva z druhých míst (body, skóre) hráli dodatečné utkání o postup do semifinále (vítěz se utkal s nejlepším z prvního místa ve skupinách - body skóre).

Rozhodčí : delegovaní FAČR - Oldřich Bleša a Michal Smitka

Č.1 DELTA - Hermes 4:1

Č.2 HŠ Bohemia – Modřany 2:1

Č.3 GYM Sázavská – Labská HŠ 1:2

Č.4 Dopravní Praha – Hermes 2:5

Č.5 SŠ Bohemia – GYM Sázavská 8:0

10,30 Proběhlo oficiální zahájení turnaje, nástup všech mužstev na hrací plochu, hymnu České republiky nádherně zazpívala Dorota Šanderová. Turnaj oficiálně zahájili JUDr. Miroslav Tejkl (místostarosta Chrudimi), Ing. Petr Jadrný (tajemník SSŠČMS), Petr Vojtěchovský.(zastupitel města Chrudimi), Mgr. Jaromír Pecina (ředitel škol Bohemia).

Č.6 Liberec - Modřany 5:0

Č.7 DELTA – Dopravní Praha 1:1

Č.8 Labská HŠ – SŠ Bohemia 0:6

Č.9 HŠ Bohemia – Liberec 1:1

Č.10 Hermés – HŠ Bohemia 1:3

V dodatečném utkání nejlepších z druhých míst se chrudimská hotelovka opět prezentovala neutuchající disciplínou a bojovností a zaslouženě postoupila do boje o medaile. Výborný výkon podali oba vyučující v sestavě (angličtinář Matěj Hrubý přispěl dokonce gólem hlavou a zeměpisář Martin Slezáček byl oporou v brance).

Utkání děvčat: Střední škola Bohemia Chrudim – Gymnázium Josefa Ressela Chrudim 3:0

Opakované utkání dvou nejlepších družstev z Vánočního turnaje 2013 skončilo stejným výsledkem. Učebnicová, pohledná, povedená a efektivní byla akce domácích děvčat Čermáková – Doudová –Čermáková, ze které rezultovalo zvýšení na 2:0. Výborné výkony podaly brankářky na obou stranách. Branky vstřelily: Čermáková 2 a Šmídová.

Č.11 SEMIFINÁLE: SŠ Bohemia – HŠ Bohemia 3:0

Bratrovražedný boj kontrolovali studenti sportovního lycea. Bojovnost, zarputilost, snaha a úsilí hotelovky působily sympaticky, ale favorit potvrdil svoji kvalitu.

Č.12 SEMIFINÁLE: DELTA – Liberec 2:1

Vyrovnané utkání rozhodly opět šťastné branky produktivních Pardubic. Na první gól po střele nebo spíše přihrávce z velké dálky dokázal Liberec odpovědět, druhé vedení již Delta dovedla do vítězného konce.

Č.13 FINÁLE: STŘEDNÍ ŠKOLA BOHEMIA CHRUDIM – DELTA PARDUBICE 4:3

Už ve třetí minutě šla DELTA do vedení. Rozpačitý úvod domácích pokračoval dalším napůl vlastním gólem po nedorozumění v obraně. Chrudimští lyceisté se teprve potom pozvolně dostávali do hry, když začali útočit v pěti včetně brankáře Stejskala. Vedení hostů však vyústilo do celé řady oboustranných strkanic, zdržování a faulů. Do poloviny utkání se podařilo Chrudimi po pěkné kombinaci Mrázkem snížit a po krásné akci Teslíka a koncovce Opiny i vyrovnat. Po další spolupráci celé pětice hráčů poslal chrudimské obhájce prvenství do vedení umístěnou střelou brankář Stejskal. Od této chvíle obě mužstva potvrzovala oprávněnost finálové účasti a hrál se výborný fotbal. Brankář hostů čaroval a čtyři a půl minuty před koncem Pardubice překvapivou střelou z úhlu pod nohy domácího gólmana vyrovnaly a vzápětí neproměnily další sólový nájezd, který Stejskal zlikvidoval..Značná nervozita a emoce se znovu vrátily na hřiště. Závěr byl rozkouskovaný. Dvacet vteřin před koncem pardubičtí hráči ztratili v protiútoku míč a na vlastní polovině faulovali. Čtyři vteřiny před koncem v čase 19,56 se všichni hráči přesunuli před branku DELTY. Brankář Stejskal pak vyslal z přímého volného kopu přízemní střelu téměř z poloviny hřiště a ta, k údivu všech přítomných v hale, skončila v síti Pardubic a rozuzlila celé utkání i samotný turnaj.

Jaromír Pecina, ředitel škol Bohemia : Osobně každoročně vkládám do turnaje značné množství úsilí a energie, ale spokojenost účastníků a zaplněná sportovní hala je krásnou odměnou. Sportovní úspěch obou našich škol umocnily absolutně skvělé roztleskávačky, které tvořily atmosféru, vynikající Dorota Štanderová, která zpívala hymnu, pochvalu zaslouží i naši studenti, kteří nebyli tolik vidět, protože se podíleli na přípravě občerstvení nebo doprovodné výstavy zaměřené na cestovní ruch nebo nás podporovali přímo z hlediště. Děkuji všem oficiálním hostům, sponzorům a přátelům našich škol, kteří nás podpořili osobní účastí.

Ze sportovního hlediska je nutno zdůraznit, že se v turnaji představili také hráči celostátních soutěží dorostu i dospělých. I týmy pražských gymnázií, které v turnaji nebodovaly sehrály kvalitní utkání a zejména techničtí mladíci z Modřan jsou do budoucna příslibem. Do finále se probojovala skutečně nejlepší mužstva a zatímco vítězství hotelovky v roce 2009 bylo v historii nejpřesvědčivější, tak to letošní našeho sportovního lycea bylo nakonec nejšťastnější, ale počítá se a těší.

V jedenáctileté historii turnaje se .prezentovalo více než tisíc hráčů a troufám si říct, že letos jsme zaznamenali i absolutní divácký rekord. Děkuji za podporu celé akce ze strany našeho města, Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska a Chrudimskému deníku.


Atletika

17.9.2013 okresní kolo Středoškolského Corny poháru

Chlapci 2. místo 7386 bodů

Dívky 2. místo 5381 bodů

Obě družstva postoupila do krajského kola. Na vítězství v jednotlivých disciplínách dosáhli: Valenta ve výšce, Vodičková na 800m, Zlatohlávková na 60m

1.10.2013 krajské kolo Středoškolského Corny poháru

Chlapci 3. místo 8362 bodů

Dívky 7. místo 5873 bodů

Chlapci se oproti okresnímu kolu zlepšili o 1000 bodů a dívky o 500 bodů! Bodově nejhodnotnější výkon měl Svoboda na 100m za 11,3s! Výborných výkonů dosáhli Špičák a Valenta v dálce s výkony 598cm resp. 589cm a ve výšce s výkony 176cm a 172cm.

3.10.2013 okresní kolo v přespolním běhu

Dívky 1. místo

Individuální umístění: Vodičková 1. místo, Svobodová 2. místo, Zemanová 14. místo

Plavání

2.10.2013 Plavecká štafeta měst

Zúčastnilo se 57 žáků naší školy, což byl po ZŠ U Stadionu druhý největší počet. Na zisk plného počtu bodů dosáhlo 12 plavců: 2 učitelé – Pavlík a Leden a 10 žáků – Kloučková, Šindelářová, Křížová, Hájková, Morávek, Prášil, Prokop, Valenta, Svoboda, Málek.

12.11.2013 Plavání 6-členných družstev – okresní kolo

Chlapci 1. místo postup do krajského kola

Dívky se nesešly v kompletní sestavě.

Na vítězství v jednotlivých disciplínách dosáhli: Prokop – kraul 29,9s, Prášil – delfín 36,6s, Zlatohlávková – prsa 45,0s, Kloučková - kraul 36,6s.

Fotbal

9.10.2013 okresní kolo Poháru J. Masopusta

Chlapci 1. místo postup do krajského kola

Stolní tenis

15.10.2013 okresní kolo

Chlapci 4. místo v sestavě Andel, Haizl, Stránský

Dívky 2. místo v sestavě Doudová, Šmídová, Zlatohlávková

24.10.2013 krajské kolo

Dívky 2. místo v sestavě Doudová, Šindelářová

Florbal

22.11.2013 okresní kolo

Dívky 1. místo postup do krajského kola

Pohár Josefa Masopusta 2012/13, republikové finále

Praha,  Na Julisce 29.-30.5.2013

Na cestě do celostátního finále je nutno postupně vyhrát čtyři kvalifikace - základní, okresní, krajský a mezikrajský turnaj. Pouze pět vítězů z mezikrajských kvalifikací (u nás to byly kraje Pardubický, Jihomoravský a Vysočina) a pořadatelská škola hrají republikové finále.

Skupina A

1, Základní a Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim  4b. 7:1

2. SPŠ, OA a JŠ Frýdek Místek                                   4b. 5:1

3. SŠ technická a elektronická, Brno                            0b. 2:12

Bohemia Chrudim – Frýdek Místek 1:1 (1:1)

Na hlavní, travnaté ploše stadionu Dukly Praha začali Moravané ve velkém stylu a jen díky skvělým zákrokům chrudimského gólmana Liebelta byl stav nerozhodný. Chrudimáci postupně vyrovnali hru a sami si vytvářeli šance. Na vedoucí gól chrudimského Malínského odpověděl Frýdek Místek vyrovnávací brankou krátce před poločasem. Ve druhé půli kvalitního utkání se hra vyrovnala a zápas skončil zaslouženou remízou.

Frýdek Místek – Brno 5:1

Na umělé trávě Frýdek Místek kontroloval postup do semifinále, přičemž si výrazně vylepšil skóre.

Brno – Bohemia Chrudim 1:7 (1:5)

Po rozháraném úvodu odhodili chrudimští nervozitu a již v poločase se gólově dotáhli na soupeře z Frýdku, kterého nakonec předstihli lepším skóre ve skupině. Zápas se znovu odehrál na hlavní, travnaté ploše. Branky : Mlynka 3, Malínský, Rosůlek, Žalud, Mrázek.

Skupina B

1. SOŠ a ŠZ Učňovské Praha  3b. 3:1:

2. ISŠ HPOS Příbram               3b. 2:2

3. SPŠ Vlašim                              3b. 2:4

Praha – Příbram 0:1, umělá tráva

Příbram – Vlašim 1:2, hlavní plocha

Vlašim – Praha 0:3, umělá tráva

Až v posledním utkání na umělé trávě se definitivně rozhodlo o pořadí ve vyrovnané skupině.

Semifinále :

Praha – Frýdek Místek 0:0, pokutové kopy 4:3

Bohemia Chrudim – Příbram 0:1 (0:0)

Vzhledem k nepříznivému počasí (déšť a zima) se celý závěrečný den turnaje odehrával na umělé trávě. Na hřišti menších rozměrů urostlí hráči Příbrami chrudimské přetlačili a zaslouženě zvítězili. Vítězové byli důraznější a vytvořili si více vyložených šancí.

O 5. místo :

Vlašim- Brno 2:0

O 3. místo : Bohemia Chrudim – Frýdek Místek 1:1 (1:0), PK 3:2

Chrudim měla více sil a utkání se téměř celé hrálo na polovině Moravanů. Bohemia však svoje šance zahazovala nebo skórovala z ofsajdu  Trest přišel v poslední minutě, kdy po přímém volném kopu téměř od poloviny hřiště skóroval Frýdek Místek hlavou.

V následném penaltovém rozstřelu došlo k nevídanému dramatu, kdy Chrudim vedla po třech sériích 3:0 a následně 3:1, pak neproměnila dvě penalty v řadě a před poslední penaltou Frýdku byl stav 3:2. Skvělý Liebelt v brance Chrudimi však poslední penaltu soupeře kryl a další pokračování již nepřipustil.

Penalty : Rosůlek 1:0, Malínský 2:0, Mrázek 3:0, soupeř poprvé proměnil, Mlynka nedal, soupeř korigoval na 3:2, Opina nedal, chrudimský gólman Liebelt kryl a odmítnul pokračování. 

Finále : Příbram – Praha 1:1, PK 4:3

Pražané se dostali do vedení lacinou brankou po nedorozumění brankáře a stopera Příbrami. Příbramští vyrovnali stav na 1:1 teprve dvě minuty před koncem krásnou střelou z přímého volného kopu do šibenice. Prodloužení již branku nepřineslo a tak rozhodly opět penalty.

Jaromír Pecina :  Ve druhém ročníku tohoto celostátního finále jsme jako jediná škola v republice dokázali zopakovat finálovou účast. Při účasti téměř šesti set středních škol v základních skupinách je to krásné. Turnaj měl vysokou sportovní kvalitu a z prvních třech týmů mohl vyhrát kdokoliv. Převážně se představili mladí hráči úrovně ligových soutěží dorostu i dospělých. Celou akci devalvovalo pouze strašné počasí, které ovlivnilo i los utkání, kdy jsme oba naše zápasy druhého dne měli opět hrát na hlavním hřišti, což nám v semifinále proti urostlým chasníkům z Příbrami mohlo pomoci. Ale jinak to bylo pro všechny stejné a nám ten předposlední zápas příliš nevyšel. V našem posledním vystoupení jsme naopak zahráli velice dobře, a snad proto nás i fotbalové štěstí pouze zkoušelo, ale neopustilo. Dokázali jsme zopakovat loňské umístění a obhájit bronzové medaile, tak máme všichni znovu velkou motivaci jít ještě výše.

Společenskou událostí a zážitkem pro všechny je jistě osobní návštěva Josefa Masopusta, ale třeba také Ivana Haška, Jakuba Dovalila, Jana Suchopárka, Alexe Vencela (syna československé brankářské legendy ze Slovanu Bratislava Alexandera Vencela) nebo delegace zahraničních funkcionářů FIFA  

Nezbývá než poděkovat všem hráčům a Láďovi Matrasovi za skvělou reprezentaci školy, MFK Chrudim, města a celého Pardubického kraje. Pevně věřím, že za rok přijedeme na Julisku potřetí.

Fakta :

Nejlepší střelec : Tomáš Mlynka, Chrudim, 3 góly

Nejlepší hráč :  Kamil Střalka, Frýdek Místek

Nejlepší brankář : Filip Hňup, Praha 
MFK Chrudim:Admira Praha 3:1/Hannich 2,Opina/
Sestava:Trojan-Tlapák,Kosař,Peřina,Veselský D.-Mrázek,Opina,Strnad,Zrůst-Hannich,Žalud/Bareš,Motl,Veselský J.,Vala,Netušil,Kabrhel/


Krajské kolo PJM v Chrudimi
 Základní škola a Střední škola Bohemia Chrudim: SOŠ Č.Třebová 5:0/Veselský J.2,Háněl,Motl,Opina/
 Základní škola a Střední škola Bohemia Chrudim:Elektrochnická škola Pardubice 2:1/Mrázek,Dastych/
 Sestava: Vala,Liebelt,Kabrhel,Kosař,Strnad,Veselský D,Mrázek,Motl,Dastych,Malinský,Žalud,Háněl,Veselský J.,Netušil,Paclík,Opina.
 Hodnocení trenéra L.Matrase:
 Velmi kvalitní výkony našich svěřenců nás posunuli do bojů v republikovém finále. Udělali jsme velmi důležítý krok, ale vyhráno ještě nemáme.    Příští týden v republikovém finále musíme svůj výkon ještě vylepšit. Kluci za dnešek zaslouží pochvalu.

MSČR soukromých škol

Sokolovna Chrudim
 Hermés M.Boleslav: SŠ Chrudim 0:2/Paclík,Nevole/
 SŠ Chrudim:Cest. ruch PCE 4.1/Nevole,Dastych,Veselský J.,Kabrhel/
 DELTA PCE:SŠ Chrudim 1:3/Nevole 2 x, Dědeček/
 Dopravní škola Praha:SŠ Chrudim 1:2/ Prášil, Kabrhel/
 SOU a SOŠ Liberec: SŠ Chrudim 1:2/ Veselský J. 2x/
 Nejlepší střelce turnaje se stal Jakub Nevole z našeho týmu.


Výsledky utkání MFK


V.Žižkov  :   MFK Chrudim
5:2
/Netušil,Malinský/
 Sestava:Trojan-Tlapák,Kosař,Peřina,Bareš-Mrázek,Hannich,Strnad,Opina-Netušil,Malinský/Veselský J.,Veselský D.,Kabrhel,Motl,Vala,Flídr/

23.3.2013          Pardubice UMT                       ČLD U17
 FK Pardubice - MFK Chrudim 0 : 0

Sestava: Janda - Jindrák, Šourek, Trnka, Rabas - Pejcha - Teslík, Tlapák, Talácko (50.Wimmer), Shejbal (63.Bureš) - Formáček (70.Kalas)
K derby jsme nastoupili s cílem odčinit výpadek z minulého týdne. Po celý zápas to byl spíše boj s větrem a nedokonalostí činností jako je zpracování a přesná přihrávka. Výborné naopak bylo nasazení v osobních soubojích a zvládnutá obranná fáze, kdy jsme kvalitního soupeře pustili jen do jedné vyložené šance za celý zápas. Sami jsme si po hříchu nevypracovali ani jedinou a tak výsledek nemohl být jiný než 0:0.


MFK Chrudim:SK Slavia Praha 0:1
Sestava:Trojan-Tlapák,Kosař,Peřina,Veselský D.-Mrázek,Strnad,Hannich,Opina-Motl,Netušil/Háněl,Formáček,Bareš,Zrůst,Kovář,Janda/

BOHEMIA – RYCHTÁŘ CUP 2012

Sedmnáctý ročník tradičního vánočního turnaje žáků a pedagogů středních škol pořádala Hotelová škola Bohemia a Střední škola Bohemia ve Sportovní hale v Chrudimi za účasti devíti mužstev..

Skupina A

SŠ Bohemia  Chrudim II – GJR Chrudim 4:2

GJR Chrudim - SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim 2:7

SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim II 1:1

Poprvé v historii turnaje se objevila na palubovce v turnajovém utkání žena. V brance GJR chytala Petra Macounová z třetiligového ženského týmu Staré Čívice. Ve velmi dobrém vzájemném utkání remizovala „integrovka“ se zálohou lyceistů ze SŠ Bohemia, což nakonec stačilo postupu  obou mužstev do semifinále.

Skupina B

SOU a SOŠ technické Třemošnice – SPŠ strojní Chrudim 0:1

SPŠ Chrudim - SŠ Bohemia Chrudim I  0:0

SŠ Bohemia Chrudim I – SOU a SOŠ technické Třemošnice 5:0

„Průmyslováci“ rozhodli pohotovou střelou v závěru utkání duel s Třemošnicí a se štěstím se ubránili drtivému tlaku SŠ Bohemia. „Bohemka“ potvrdila roli favorita v utkání s Třemošnicí, a tak ani čtyři body „průmyslovákům“ při hubeném skóre 1:0 nestačily k postupu.

Skupina C

SŠ Bohemia Chrudim III – SŠZe Chrudim 3:1

SŠZe Chrudim – HŠ Bohemia Chrudim 0:3

HŠ Bohemia Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim III  2:0

Benjamínci z prvního ročníku sportovního lycea otočili skóre v úvodním utkání třemi góly, přičemž Jan Stejskal nachytal kolegu v brance „zemědělky“ přímo z výkopu lobem přes celé hřiště. „Hotelovku“ tvořili učitelé středních škol a osobnosti turnaje. Futsaloví reprezentanti Jakub Žďánský a Tomáš Koudelka, třetiligoví hráči Tomáš Linhart a Petr Drahoš, učitelé Petr Klimeš, Martin Hroch a Ladislav Matras zkušeně prošli skupinou do semifinále.

Semifinále :

HŠ Bohemia Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim II 3:0

Rezerva lycea dostala branku již v úvodní minutě. V době, kdy lyceisté začali získávat iniciativu přišla chyba uprostřed hřiště a Koudelka potrestal mladíky střelou  zdálky do opuštěné branky. Pak se utkání již jen dohrávalo.

SŠ Bohemia Chrudim I – SOŠ a SOU Obchodu a služeb Chrudim 1:0

Vyrovnaná bitva s obrovským nasazením i kvalitou na obou stranách, kterou rozhodla střela vitálního Motla.

Finále :

HŠ Bohemia Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim I   2:1

Vynikající utkání s obrovským nasazením z obou stran. Sportovci z lycea pokazili Žďánskému nulu a ujali se vedení po střele Mrázka. Zkušený soupeř útočil v pěti s pomocí reprezentačního gólmana a podařilo se mu Koudelkou vyrovnat. Finále rozhodnul střelou ze skrumáže Petr Drahoš přímo mezi nohy brankáře Liebelta. Šance na obou stranách v otevřeném závěru utkání již změnu nepřinesly.

Jaromír Pecina :Turnaj se tradičně vydařil k čemuž přispěli v bohatém doprovodném programu naši barmani Tomáš Stratílek a Lukáš Březina, roztleskávačky nebo capuira Matouše Nermutě. Utkání postupně gradovala a zejména od semifinále měla vynikající úroveň. Všechny tři týmy sportovního lycea potvrdily správnost naší filozofie a ve škole  v návaznosti  na SCM MFK Chrudim nám vyrůstají vynikající hráči. Představili se fotbalisté a futsalisté z vyšších soutěží dorostu i dospělých až po samotné reprezentanty České republiky. Děkuji svým spolupracovníkům, Michalu Smitkovi, který celý turnaj rozhodoval, hráčům, sponzorům, divákům i mediálnímu partnerovi Chrudimskému deníku. Všem přeji spokojené svátky a pevné zdraví. Obě školy i naši prvňáčci, kteří se byli na  turnaji podívat, dostávají v závěru týdne dva dny  ředitelského volna, aby si pohodu Vánoc dokonale vychutnali.

Student IV. ročníku Hotelové školy Bohemia Lukáš Březina namíchal v průběhu turnaje čtenářům Chrudimského deníku drink „Vánoční lahoda“ pro chvíle sváteční pohody. Jeho receptura bude zveřejněna.

MFK CHRUDIM U17 a U16
Výsledky turnajů


MFK CHRUDIM U19
Výsleky turnajů


Turnaj okrenísho kola J.Masopusta.
Zemědělská škola: Sportovní lyceum 0:7/Žalud,Liebelt,Vala,Motl,Háněl,Veselský J.,Mrázek/
Gymnázium Hlinsko:Sportovní lyceum 1:3/Žalud 2,Dastych/
Finále:
SOŠ a SOU Chrudim:Sportovní lyceum 1:3/Mlynka,Motl,Háněl/
Sestava:Vala,Kovář,Peřina,Paclík,Veselský J.,Dastych,Veselský D.,Opina,Háněl,Mlynka,Kosař,Žalud,Mrázek,Motl,Strnad,Liebelt.kluci
Hodnocení utkání:
I naši starší žáci potvrdili svoje kvality a dá se řící, že bez větších problémů postoupili do krajského finále, které se bude hrát 16.4.2013 znovu v domácích podmínkách. Musím znovu hráče pochválit, protože jak po fotbalové stránce, ale i vystupováním a profesionálním přístupem předvedli, že naše práce je na šlušné úrovni.

2.10.2012

Turnaj středních škol v Chrudimi pro ročníky narození 1996,1997.


LYCEU:SOU a SOŠ Chrudim 3:0/Teslík,Pirkl,Chráska/
LYCEUM:GY Hlinsko 6:1/Šourek,Teslík,Chráska,Dědeček,Valenta,Matějka/
LYCEUM:GY Chrudim 3:0/Grulich,Svoboda,Valenta/
SESTAVA:Flídr,Votoček-Hrabčuk,Málek,Rabas,Šourek,Grulich,Ždímal,Valenta,Chráska,Dědeček,Matějka,Teslík,Mareš,Svoboda,Pirkl
Hodnocení turnaje:
Dnešní turnaj hodnotím velmi pozitvně. Mladíci až na úvodní 10 minut v 1.utkání působili výborným dojmem a to po všech stránkách. Velkou kvalitu předveli jak na hřišti, tak ale i v fungování a chování mimo něj. Kluci předvedli, že celá škola může být na svoji práci hrdá, protože dnes naši žáci ukázali, že z nich rostou kvalitní a slušně vychování sportovci. Věřím, že za týden zopakuje výkon v podobné duchu jako dnes.

Pohár Josefa Masoupusta 2012

Fotogalerie

Základní skupiny 23.5.2012 :

SKUPINA A :

SPŠS a SOŠ prof. Švejcara Plzeň – SOŠP a SOU Prostějov 4:1 (Praha, Na Julisce, hl. hřiště)

SPŠS Hradec Králové – Plzeň 0:1 (Praha, Na Julisce, umělá tráva)

Prostějov – Hradec Králové 2:4 (Praha, Na Julisce, hlavní hřiště)

                           

SKUPINA B :

Střední škola Bohemia, Chrudim – SOU U Krbu, Praha 3:1

Chrudimští hráči vstoupili do turnaje nadšeným bojovným výkonem, podpořeným skvělým pohybem a hrou po křídlech a  ujali se zaslouženě dvoubrankového vedení. Domácí se vrátili na chvíli do hry ve druhém poločase, kdy  po několika neproměněných  šancích hostů vstřelili ze dvaceti metrů šťastný, ale krásný gól.  Bohemii se nakonec podařilo přidat zaslouženou pojistku a potvrdit úspěšný vstup do turnaje. Utkání se hrálo za velkého vedra na umělé trávě pražské Julisky.  

SOU U Krbu, Praha – SPŠ Tábor 1:2

Na hlavním travnatém stadionu Na Julisce spaloval tým z jižních Čech i ty  nejvyloženější šance, ale přesto se zaslouženě dostal do dvougólového vedení. Pražané převzali překvapivě iniciativu ve druhé půli a  v závěru ještě dokázali výsledek korigovat.

Tábor – Střední škola Bohemia, Chrudim 2:1

Na umělé trávě šla Chrudim do vedení a vytvářela si další šance. Po hrubé individuální chybě obrany v závěru poločasu Tábor vyrovnal  Ve druhé půli byli chrudimští iniciativnější, ale skóre bylo nadále vyrovnané. V poslední minutě utkání padlo rozhodnutí po přímém kopu od poloviny hřiště a následném závaru, což odsunulo chrudimské lyceisty na druhou postupovou příčku.

SEMIFINÁLE, 24.5.2012 :

Střední škola Bohemia, Chrudim – Plzeň 0:3

Bohemia dostala velkou lekci z produktivity. Důrazná Plzeň šla do vedení na  začátku utkání, kdy po několika individuálních chybách v obraně Chrudimi prošla  do sítě střela přímo tečovaná chrudimským hráčem. Potom nejlepší hráč turnaje Drahoš spálil tutovou šanci, když byl sám před brankou Plzně, která z protiútoku nekompromisně zvýšila  skóre (brankář Chrudimi Liebelt si na míč opět sáhnul). Ve druhém poločase Chrudim zcela diktovala tempo hry a během prvních třech minut spálila dvě vyložené šance (vytěžila pouze střelu do tyče). Produktivní  soupeř však znovu trestal v 51.minutě a za pomoci chrudimského gólmana pečetil svůj postup do finále. Chrudimským hráčům se ani přes velkou snahu nepodařilo brankově prosadit. Utkání se hrálo na hlavním stadionu Na Julisce.

 

Hradec Králové – Tábor 3:2

Na umělé trávě Hradec vedl, Tábor neustále dotahoval a rozuzlení přišlo tři minuty  před koncem.

 

UTKÁNÍ O 3. místo :

Tábor – Střední škola Bohemia, Chrudim 0:3 (Praha, Na Julisce, hlavní hřiště)

Lyceisté z Chrudimi kráčeli od počátku cílevědomě za kýženou medailí. Přes opětovné problémy s úspěšnou koncovkou poslal Chrudim do vedení Žalud. Ve druhém poločase se hrálo pouze na táborské polovině hřiště, ale pojistka nepřicházela ani po vyložených tutovkách (Valda, Žalud, Mlynka…). Sedm minut před koncem utkání propálil všechno z přímého kopu z hranice pokutového území Zita a  nádherným „angličanem“ od břevna potvrdil zaslouženou medaili. Během další minuty definitivně zpečetil výsledek Mrázek.

Na hlavním stadionu Na Julisce sledoval utkání také mistr sportu a držitel Zlatého míče z roku 1962 Josef Masopust.

UTKÁNÍ O 5. místo :

Prostějov – Praha 5:2 (Praha , Na Julisce, umělá tráva).

FINÁLE :

Hradec Králové – Plzeň 1:1 (pokutové kopy 2:1), Praha, Na Julisce, hlavní hřiště.

V infarktovém závěru vyrovnaného utkání šla  Plzeň do vedení tři minuty  před koncem. Hradec vyrovnal v poslední minutě v době, kdy  se po vstřelené brance už  ani nerozehrávalo z poloviny hřiště. Ani prodloužení vítěze neurčilo. V penaltovém rozstřelu zlikvidoval hradecký gólman nevídaným způsobem čtyři penalty  Plzně (všechny vyrazil) a  kapituloval pouze jednou.Hradci stačily k vítězství dvě trefy ze čtyř pokusů.

Mgr. Jaromír Pecina, ředitel školy : „Už samotný postup do pražského finále byl největším úspěchem školy v její dosavadní krátkodobé historii. V hlavním městě o nás bylo po oba dny výborně postaráno a oba dny jsme si dokonale užili. Turnaj měl vynikající atmosféru i sportovní úroveň. Na lepší výsledek jsme mohli pomýšlet pouze při větším důrazu v koncovce. Výborný výkon kluci předvedli v prvním utkání, druhém poločasu s Plzní a v zápase o třetí místo. Petr Drahoš byl právem vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Jména jako Malínský, Dastych, Žalud, Mrázek, Mlynka, Liebelt, Veselský, Strnad, Rosůlek, Gabrhel (koncoví byli Rufer, Valda, Anderle, Novotný, Zita a Drahoš) a další nás mohou reprezentovat v následujícím ročníku. Zážitkem pro mne bylo i osobní setkání s legendárním Josefem Masopustem. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy, města i Pardubického kraje. Děkuji majiteli školy, který svými  náklady hradil účast na turnajích a svým spolupracovníkům, pedagogům a trenérům Luďkovi Zajícovi a Ladislavu Matrasovi. Jsem rád, že náš skvělý výsledek dokumentuje a potvrzuje vize, s kterými jsme před čtyřmi lety vstupovali do projektu propojení střední školy a Sportovního centra mládeže MFK Chrudim.“   


Mistrovství České republiky žáků a pedagogů soukromých středních škol 26.4.2012

FOTOGRAFIE

Semifinále :

Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim – Hermés  Mladá Boleslav 4:0

Domácí „sportovka“ stupňovala tempo a po dobrém výkonu ukončila účinkování nováčka v turnaji.

SOU Škoda-auto Mladá Boleslav – Labská HŠ Pardubice 4:2

Na vedoucí branku Pardubic odpověděli „škodováci“ polovlastním gólem, což se opakovalo i při jejich dalším šťastném vyrovnání na 2:2. Z celého  průběhu utkání však lze konstatovat, že jejich postup do finále byl zasloužený.

Finále :

Střední škola Bohemia s.r.o., Chrudim – SOU Škoda-auto Mladá Boleslav 2:0

Soustavná územní převaha domácích a snaha hostů o brejky, které pozorná obrana  chrudimských pohlídala. V první polovině utkání hrozili domácí hráči častou střelbou ze střední vzdálenosti a rozchytali gólmana hostů ke skvělému výkonu. Ve druhé polovině zápasu zavelel ke zteči Valda  a z jeho přihrávky „finálový“ střelec Andrle otevřel obrannou ulitu soupeře. Zcela zasloužené vítězství v utkání a v turnaji potom pojistil po průniku Rosůlka domácí Zita.

Střední škola Bohemia s.r.o. je tak prvním mužstvem, kterému se podařilo vyhrát cennou trofej potřetí v řadě


Krajské finále v kopané a naše vítězství (10.10.2011)

V X. ročníku krajské olympiády mládeže v kopané v kategorii středních škol, které se zároveň hraje jako Pohár Josefa Masopusta, dokázali v krajském finále obhájit svoje loňské prvenství žáci Střední školy Bohemia v Chrudimi. Naši dorostenci porazili v semifinále SPŠ elektrotechnickou Pardubice 3:1 a ve finále rovněž přesvědčivě zdolali i Střední průmyslovou školu z Letohradu 2:0. Turnaj se hrál 10.10.2011 v Moravské Třebové a v utkání o třetí místo prohráli domácí "vojáci" s průmyslovkou z Pardubic 3:5. Chrudimské studenty koučoval nový pedagog našeho sportovního lycea a trenér MFK Chrudim Ladislav Matras.

 

Mgr. Jaromír Pecina, ředitel školy: Jsem rád, že projekt sportovního lycea v Chrudimi potvrzuje svými výsledky svoji životaschopnost a naplňuje vize, které jsme do něho od samotného začátku vkládali. Uznání a podporu našemu úsilí vyjádřil při své nedávné návštěvě samotný ministr školství Josef Dobeš, který chce školu podporovat jako ojedinělý pilotní projekt v České republice. Chlapci budou bojovat o absolutní republikové finále v Jihlavě. Loni nepostoupili pouze o skóre, ale v tomto školním roce budou o rok starší a zkušenější neboť se mnozí z nich zároveň stanou prvními maturanty lycea. Turnaj o postup do absolutního finále musí  být  odehrán nejpozději do 30.4.2012.

 

Dalším pozitivem je, že pod dohledem trenérů Ludvíka Zajíce a Ladislava Matrase proběhl i úvodní výběrový kemp pětatřiceti potencionálních dalších nových uchazečů o studium.

 

Krajské kolo turnaje SŠ v kopané

 

Semifinále:

 

Pedagogické lyceum Chrudim - SŠ Elektrotechnická Pardubice     3:1
/Andrle, Háněl, Rosůlek/

 

Finále:

 

Pedagogické lyceum Chrudim - SŠ Letohrad     2:0
/Malinský, Mlynka/

 

Naši školu reprezentovali:

 

Marek, Veselský D., Rufer, Háněl, Svoboda, Zita, Andrle, Čerimi, Valda, Mlynka, Rosůlek, Drahoš, Motl, Peřina, Malinský, Mrázek, Žalud/

Trenéři: Matras, Zajíc, Hrubý

 

Hodnocení turnaje trenérem L.Matrasem:

 

Obě utkání, které jsme dnes odehráli, se dají hodnotit obdobně. Naše herní převaha byla po celou dobu turnaje jednoznačná. Velká škoda, že se nám nepodařilo tento fakt vyjádřit více brankami. Přesto musím všechny hráče za reprezentaci naší školy pochválit. Postup do jarního celorepublikového finále byl naším cílem, a jelikož jsem si jist, že díky kvalitnímu tréninkovému procesu jak ve škole, tak i v klubu, bude mít výkonnost našich žáků vzestupnou tendenci, nemusí být tento postup konečným. Černou kaňkou dnešního klání je zranění Adriana Čerimi. Tímto bych mu chtěl popřát brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na fotbalové trávníky.

 


U 17

 

FK Pardubice - MFK Chrudim     0:1 (0:0)

 

sestava : Stehlík - Kovář, Loučka, Peřina, Bareš - Zrůst, Opina, Motl, Paclík, Dostál F. - Prášil (Cink P., Netušil, Kalaš, Kučera, Trojan)

branka : Paclík

 

Domácí měli sice v 1.poločasu více ze hry, byli fotbalovější, vypracovali si i šance, které však nedokázali proměnit. V druhé půli se nedostali žádného většího tlaku a hosté je za to potrestali vstřelením jediné branky utkání. V závěru jsme již takticky důležité vítězství udrželi.

 

MFK Chrudim - FK DUKLA Praha     2:0 (1:0)

 

sestava : Trojan - Kovář, Loučka, Peřina, Bareš - Opina, Motl, Paclík, Netušil, Dostál F. - Prášil (Cink, Kysela, Jelínek)

branky : Peřina, Motl

 

Oboustranně se hrál rychlý kombinační fotbal, v němž však bylo až příliš chyb My měli do zápasu lepší vstup a dostali jsme se do vedení. Potom se hra vyrovnala, soupeř měl naštěstí problém se zakončením, po celý zápas netrefil naši branku. Nám se podařilo v závěru potvrdit důležité vítězství druhou brankou.

 

MFK Chrudim - FK Meteor Praha VIII     1:0  (0:0)

 

sestava : Stehlík - Kovář, Jelínek, Peřina, Bareš - Teslík, Opina, Paclík, Motl, Dostál F. -  Prášil (Trojan, Cink P., Netušil, Kučera)
branka : Paclík

 

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, bohužel nevyužili několik šancí a poté se začali osmělovat hosté. Na začátku druhé půle se podařilo vstřelit vítěznou branku Paclíkovi. Hosté se snažili o vyrovnání až do posledních minut. Zodpovědným výkonem se podařilo důležité vítězství udržet.

 

FK Mladá Boleslav  - MFK Chrudim     5:0  ( 3:0)

 

sestava : Trojan - Kovář, Peřina, Opina, Bareš - Jelínek, Bureš, Motl, Paclík, Dostál F. - Prášil (Stehlík, Cink, Kysela, Válek, Kalaš, Loučka) 

 

Do první šance se sice dostali hosté, ale potom už hru ovládli jednoznačně domácí hráči. Během pěti minut vstřelili dvě branky a brzy bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Naši tentokrát na soupeře nestačili a domácí mohli zvítězit i vyšším rozdílem.


U 16

 

FK Pardubice - MFK Chrudim     1:2 (1:1)

 

sestava : Janda - Andr, Rabas, Pejcha, Jindrák - Dostál J., Bureš, Wimmer, Shejbal - Teslík, Rybička (Flídr, Talácko, Cink R, Sokol, Pavlačič, Pospíšil, Semelka)

branky : Dostál J., Pavlačič

 

Dnes jsme začali velmi špatně. Bez pohybu, jak s míčem, tak i bez míče. Drtivá většina osobních soubojů byla prohraná, drtivá většina přihrávek byla nepřesná. Celková kvalita naší hry byla o stupeň horší než hra soupeře. Po inkasované brance a několika šancích soupeře jsme se oklepali,začali se přibližovat naší hře a soupeře jsme zavřeli na vlastní polovinu. Kvalita finální fáze nám ovšem chyběla a tak jsme byli rádi, když se nám podařilo parádně skórovat Dostálem po centru Jindráka. Stavem 1:1 skončil i první poločas. Ve 2 půli se nám podařilo pokračovat v naší hře a vypracovat si několik zajímavých možností, které ovšem zůstaly nevyužity. Hra se postupně vyrovnávala, přesto se nám nakonec podařilo po závaru před brankou soupeře skórovat na 2:1 Pavlačičem. Bohužel se naši hráči začali bát o výsledek a přestali být aktivní v ofenzivě. Soupeř nás začal přehrávat, ale žádnou vážnější šanci na vyrovnání si nevypracoval. Utkání skončilo naší výhrou 2:1, která byla spíše ubojovaná než zasloužená…

 

Plusy:

Práce celé defenzivy, nasazení, aktivní hra.

Mínusy:

Úvodní pasáž utkání, finální řešení brejkových situací.

Inkasovaná branka:

1: Pasivní vystoupení a centrujícího hráče. Špatné obsazení střílejícícho hráče Dostálem.

Vstřelené branky:

1: Ukázkový centr Jindráka a perfektní zakončení z jedné od Dostála.

2: Centr po TK od Shejbala, aktivní dohrání situace od Pavlačiče, kterému pomohl nejistým zákrokem brankář soupeře.

 

MFK Chrudim - FK DUKLA Praha     6:2  (3:2)

 

sestava : Janda - Jindrák, Rabas, Pejcha, Cink - Dostál J., Bureš, Wimmer, Shejbal - Teslík, Rybička (Bílý, Sokol, Pospíšil, Pavlačič, Formáček, Andr)

branky : Rybička 3, Formáček 2, Bureš

 

Dnešní utkáni jsme začali ve velkém stylu. Soupeře jsme uzamkli u jeho vápna a výbornou a aktivní hrou mu nedali šanci. Výsledkem této hry bylo jasné vedení 3:0 a další řada neproměněných šancí. Kvalitní herní projev nám vydržel pouze 30 minut, poté jako, když utne. Většina našich kluků přestala fungovat, soupeře podcenila. Tohoto stavu soupeř využil ke snížení na 3:2. Tímto výsledkem skončil i poločas. Po bouřce v kabině kluci nastoupili jako vymenění, začali hrát znovu kvalitní hru a soupeře převálcovali. Z celkových 80-ti minut hry,bylo z naší strany 60 excelentních a 20 naprostý propadák.Toto se týmu na naší úrovní nemůže stávat. Přesto musím kluky pochválit a pozitivně je motivovat do další práce.

 

FC BOHEMIANS 1905 - MFK CHRUDIM     2:2

sestava:Janda-Rabas,Mužíček,Pejcha,Andr-Teslík,Bureš,Wimmer,Shejbal-Rybička,Formáček (Dostál,Sokol,Cink,Jindrák,Semelka,Talácko,Zíma)

branky: Shejbal, Sokol

 

Hodnocení utkání trenérem Matrasem:

V 1.poločase jsme byli jasně lepším týmem. Kvalitní hrou soupeře jasně přehráli a vypracovali si několik brankových příležitostí. Skórovat se nám podařilo pouze 1x. Po pěkné akci, kterou zakončil Shejbal. Soupeř do poločasu vyrovnal, když si náš hráč vstřelil branku. Ve 2.půli se karta obrátila. Soupeř nás po většinu času uzamknul na naší polovinu. Přesto se nám podařilo skórovat na 2:1 Sokolem. Vedení jsme nakonec neuhráli, protože jsme si nechali velmi lacině v poslední minutě vyrovnat na konečných 2:2. Sportovně musíme uznat,že remíza je zasloužený a spravedlivý výsledek.

 

MFK Chrudim - FK Meteor Praha VIII     3:1  (1:0)

 

sestava: Janda - Andr, Pejcha, Mužíček, Rabas - Dostál, Talácko, Wimmer, Shejbal - Formáček, Rybička (Dolanský, Sokol, Cink, Jindrák, Semelka, Bureš)

branky : Rybička, Formáček, Cink

 

Po celou dobu utkání jsme jasně diktovali tempo hry. Naše hra byla velmi dobrá, plná fotbalových momentů. Velká škoda je to, že se nám nedařila finální fáze. Naše vítězství mělo být výraznější.

 

FK Mladá Boleslav - MFK Chrudim     3:1  (2:0)

 

sestava : Janda - Andr, Mužíček, Pejcha, Rabas - Teslík, Bílý, Jindrák, Shejbal - Pospíšil, Rybička (Formáček, Bureš, Dostál, Talácko, Semelka)

branky:  Rybička 2,Teslík

 

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a hned z první akce jsme si vypracovali šanci, kterou musel golman hostí hasit faulem na Rybičku, ale z následného pokutového kopu Rybička orazítkoval pouze tyč. Ve 3.minutě jsme již vedli 1:0, když dobrou akci Teslíka po pravé straně zakončil Rybička. V 14.minutě jsme po výborné kombinační akci levé strany (Rabas, Rybička, Shejbal) Shejbal ve vápně vyhrál souboj 1:1 a předložil míč Teslíkovi, který zakončil do prázdné branky. Poté jsme se zbytečně zatáhli, kazili jsme jednoduché přihrávky a prohrávali osobní souboje. Soupeř si vytvořil několik šancí, které s přehledem vyřešil Janda. Ve druhém poločase jsme opět kazili hodně jednoduchých přihrávek a soupeř nás kombinačně přehrál,ale nebyl produktivní. V 58.minutě se skvěle uvolnil Jindrák a situaci dva na nulu vyřešil přihrávkou na Rybičku, který zakončil do prázdné branky. Poté opět hrozil soupeř, ale nevyužil šance. V poslední patnáctiminutovce jsme měli tři stoprocentní šance (Bureš, Formáček, Rybička), které jsme nevyužili. Soupěř snížil v 64.minutě na 1:3, kdy Rabas při odvracení centru nechtěně přihrál volnému hráči Boleslavi, který z malého vápna snížil.

 

Plusy: Defenziva

 

Minusy: Přihrávky, osobní souboje 1:1 defenzivní, koncentrace na výkon (diskutování s rozhodčím), pomalá práce s míčem středních hráčů, nepohlídání si ofsajdových postavení při rychlých protiútocích.

 

Výhra 3:1,ale herně to nebylo dobré. Formáček na 30 minut výborný výkon a oživení. Jen ten gól. Nejlepší hráč Rabas, skvělá defenziva a do ofenzivy si dovolil. Stopeři celkem dobré,ale stále chodí zbytečně na zem a někdy špatné vystupování jinak OK. Pospíšil dobrý výkon, udržel hodně míčů, podstoupil hodně soubojů. Střed hřiště nám hořel!! Na krajích to bylo dobré jak Shejbal, tak Teslík velmi nebezpeční. Rybička 2 góly a neproměněna penalta.


 
OKRESNÍ TURNAJ STŘEDNÍCH ŠKOL

 

Naše Pedagogické lyceum se zúčastnilo okresního turnaje středních škol, který nakonec bez větších problémů vyhrálo a postoupilo do krajského finále,které se hraje v říjnu v Moravské Třebové.

 

Utkání ve skupině:

Pedagogické lyceum:SŠZ Chrudim 4:0/Žalud,Valda,Pešek,Rosůlek/

Pedagogické lyceum:SOŠ a SOU 4:0/Svoboda,Rosůlek,Pešek,Kosař/

 

Finále:

Pedagogické lyceum:Gymnázium Hlinsko 4:0/Žalud,Motl,Svoboda,Paclík/

 

Naši školu reprezentovali:

Marek,Liebelt,Valda,Drahoš,Rufer,Veselský D.,Svoboda,Andrle,Rosůlek,Žalud,Pešek,Kosař,Kovář,Opina,Mlynka,Paclík,Motl,Dastych,Nevole,Teslík.

Trenér:Matras,Zajíc

 

Turnaj velmi dobře odřídila i skupina rozhodčích složená ze studentů Lycea /Merkl,Zíta,Tichý,Vymetal/

 

Na organizaci turnaje se pod vedením Luďka Zajíce podíleli studenti Jarkuliš a Stejskal.